Ana Sayfa Ulaşım İletişim
 
Ana Sayfa
Tarihçe
Sülaleler ve Aileler
Coğrafi Konum
Mahalli Müzikler
Telefon Rehberi
Esnaf ve İşadamlarımız
Köyümüzden Bazı Şahsiyetler
Foto Galerisi / Nostaljik Fotolar
Linkler
 EFKAN ÇAĞLI :11970 yılında doğan ve Abhaz Bağımsızılık savaşında şehit düşen ama kalplerde ölmeyen kardeşimiz , RUHU ŞAD VE MEKANI CENNET OLSUN !

ABDURRAHMAN GÜRSES : Hafızların hamisi, Kıraat İlmi nde Reisü'l Kurra, Hendekli Hacı Hafız Abdurrahman Gürses Hocaefendi, 1909 yılında köyümüzde dünyaya gelmiş,10.08.1999 tarihinde İstanbul da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Hocaefendinin naaşı 11.08.1999 tarihinde 40 yıl imamlığını yaptığı Beyazıt Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra caminin bahçesinde toprağa verilmiştir. 80 yıla yakın Kuran i Kerim i yaşayan ve İslam dinine hizmet eden değerli büyüğümüze ALLAH tan rahmet diliyoruz,mekanı CENNET olsun.

SÜLEYMAN SEBA : Yıllarını Beşiktaş ve Türk sporuna veren , EFSANE BAŞKAN ! Başka söze gerek yok !!!!

ETHEM & HİKMET ARUTAN : Arütaa ailesinin iki ferdi olan kardeşler 1962 yılında başladıkları Ticaret hayatlarına, defalarca vergi rekortmenleri arasına giren Türkiye'nin sayılı Müteahhitlik ve Taahhüt Şirket lerinden biri ve gururumuz oldular !

TURAN SEBATO : Rahmetli büyüğümüz,Adapazar ı İl Encümen inde beş yıl aza olarak hizmet vermiştir.

ERGÜN TAPŞIN : Kendisi önemli birçok şirketin hukuk müşavirliğini yapan İstanbul Barosunun tanınmış Avukatlarındandır.

EROL KILIÇ : Türk Ticaret Bankası'nda uzun yıllar çalışarak, üst düzey yönetici olarak emekli olan Erol Kılıç Mali Müşavir olarak serbest çalışmakta ve mesaisinin büyük bir çoğunluğunu Abhazya ve Abazalık için Türkiye'deki her oluşumun içinde olarak harcamaktadır.

YAŞAR & RECEP AŞOĞLU : inşaat Mühendisi olan iki kardeş; Adapazarı' nın tanınmış Müteahhitlik ve İnşaat firması Aşoğlu İnşaat ın sahipleridir.

SAFFET ÇİFTÇİ : Türkiye Kömür İşletmelerinde emekli Saffet Çiftçi uzun yıllar Müfettişlik yaparak TKİ ye hizmet etmiştir.

SİNAN İNAN : Kara Harp Okulu Mezunu . Emekli Yarbay .

ERKUT AŞOĞLU : Mak.Müh Erkut Aşoğlu serbest olarak ticaretle uğraşmakta. Siyasetinde içinde olan kendisi Adapazarı Belediyesi Genel Koordinatörlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sek. Başdanışmalığı görevlerinde bulunmuş ve Bir dönem Adapazarı Belediye Başkanlığı'na aday olmuştur.

UĞUR COŞKUN : Uludağ Tıp Fakültesi mezunu Kardiolog Dr.Uğur COŞKUN. Türkiye nin önemli kardiologlarından olan Dr. umuz ,tıp camiasına hizmetlerini İstanbul'da devam ettirmekte .

UĞUR ARUTAN : Yük.İnş.Müh. Uğur Arutan ! Doğalgaz Nakil hatlarının inşaası ve taahhüt işleri yapan bir firmanın ortağı ve bu konudaki önemli mühendislerden biridir .

MUHAMMED ABAY : Doç.Dr Muhammed ABAY Marmara Ünv. İlahiyat Fakültesinde Öğretim üyesidir.

TAYFUR HAVUTÇU : Almanya'dan Beşiktaş Spor Klübüne transfer olan ve aktif spor yaşamını Beşiktaş'da noktalayan, Kaptan Tayfur. Defalarca Milli Formamızı giymiş ve Türkiye'yi temsil etmiştir. Gelmesede, gitmesede o bir Soğuksu lu !!

ERGÜN AKKAYA : Bolu Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu 1971 doğumlu Ergün Akkaya. Kerevitaş ve Superfresh markalarıyla üretim yapan Kerevitaş Firmasının Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kendisi Türkiye nin en genç yaşta Holding Genel Müdürü olmuş şahsiyetidir.

SEZAİ ÖZGEN : Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Akademisi Öğretim Üyesi.

ADNAN YILMAZ : Türkiye nin tanıdığı Karadeniz Halk Müziği sanatcısı.Karadeniz müziğine önemli katkıları olan Adnan Yılmaz müzik piyasasında prodüktör olarakta uzun yıllardır hizmet vermektedir.

SİNAN YILMAZ : Abisi gibi Karadeniz Halk Müziği icra eden Sinan Yılmaz da ,yaşamına Almanya da devam etmekte .Ve müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

TAMER COŞKUN : Çevre Müh.Tamer Coşkun ,Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesidir.

Ve Ynsan hamurunun ?ekilledi?i YlkÖ?retim de hizmeti unutulmaz ÖĞRETMENLERİMİZ !

Alaattin AYDİŞ -İlhan SANATÇI-Mustafa AYDIN -Halis ORUS- Şerafettin AYDIN- Aydın ZAFER-Nevzat SANATÇI-Rahmi ŞİLER-Yılmaz EMÇİ-Çetin EMÇİ- Ali KULA -Metin AŞOĞLU - Talha YAYCI - Faruk SANATÇI-Abdullah KOÇ - Hayati ÖZGEN - Resul İMAMOĞLU - Şekür İMAMOĞLU - Sadettin KOÇ

 

BİZİM AKLIMIZA gelen yetkin insanlarımızı yeni yetişen gençlerimize güzel örnek olmaları için buraya aldık ve bunu yaparken de kamuda üst düzey hizmeti olan ve toplum önünde tanınmış olan kişileri seçtik! Köyümüzün her ferdi bizimdir ve bizim için önemli bir değerdir !